31 Ekim 2011 Pazartesi

Android İşletim Sistem'li İtalyan Yapımı Kol Saati

     Daha önce sizlerle Casio'nun bluetooth teknolojisi ile akıllı telefonunuz ile senkronize edebileceğinizden bahsetmiştik.Üstelik bu saat bizi oldukça etkilemişti.

     O haber için tıklayın

     Şimdide yok artık dedirtecek bir teknolojiye sahip bir saati sizlere tanıtmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi Google'un Android işletim sistemi son aylarda oldukça popüleritesini artırarak hayatımızda oldukça önemli bir yer aldı.Hergün yeni güncellemeri ile Apple İos'uyla neredeyse eşit seviyeye ulaştı, hatta bazı platformalar da İos tan daha iyi olduğu bile söyleniyor.

     Şimdi Android'in son bombası, bu teknoloji harikası saat'e göz atalım.


     Evet işte fotoğraftaki saat tam bir teknoloji harikası.,

     Android 1.6 çekirdeğinin derlenmiş bir sürümü üzerinde taşıyacak olan i’mWatch modelleri gücünü 464MHz’lik bir işlemciden alıyor. Bu işlemci aynı zamanda 64MB kapasiteli RAM ile desteklenmiş. 1.5 inçlik bir ekrana sahip olan saatin çözünürlüğü ise 240×240 piksel. Saat üzerinde Android Market erişimi, Facebook ve Twitter istemcileri ile gelişmiş bir ajanda ön yüklü olarak bulunuyor.


     Gerçekten de mükemmel. Bir saatin bu denli bir teknoloji ile birleşmesi insanı hayrete düşürüyor.Lafı uzatmadan saatin tanıtım videosunu birlikte izleyelim.
     
     Ocak 2012’de satışa sunulacağı belirtilen saatlerin en ucuzu için belirlenen fiyat 300€. Donanımsal olarak aynı olmasına karşın kullanılan malzeme nedeniyle fiyatı fark eden en pahalı model ise 1200€.


     Daha önce ki Casio haberimizde böyle bir saate o kadar para veremeyeceğimden bahsetmiştim.Ancak bu saat için sanırım bu para verilebilir diye düşünüyorum.Siz olsaydınız bu saate bu parayı verir miydiniz?
Kaynak: Scroll

AddThis

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...