25 Ekim 2011 Salı

Casio G-Shock – GB-6900 With Bluetooth 4.0     Casio'nun kalitesinden bahsetmeyeceğim zaten tartışılmaz. Ancak yakında piyasaya çıkacak olan G-Shock modeli gerçekten görülmeye ve anlatılmaya değer.
     Çünkü Casio'nun bu modeli bir saat'ten başka ne beklenebilir ki sorularına cevap olmuş.Saat denilip geçilmeyecek kadar özelliklere sahip.
     Akıllı telefonlar günümüzde artık herkesin cebinde var.Bir de saatinizi akıllı telefonunuzla senkron etmeye ne dersiniz? İşte Casio'nun bu modelini akıllı telefonuzuzla bluetooth teklonolisi ile senkronize ediyorsunuz ve siz nerede olursanız olun saatiniz kendi kendini bulunduğunuz yere göre güncelliyor..Daha çok seyahat edenler için uygun bir saat aslında.Örneğin  Japonya'dasınız saatiniz Japonya'ya göre ayarlı ve o gün Türkiye'ye geldiniz, saatiniz telefonunuzla senkronize olduğu için hemen kendini Türkiye saat dilimine ayarlıyor.


     Ayrıca özellikleri bu kadar ile sınırlı değil.telefonunuza mesaj veya mail geldiğin de saatiniz sizi uyarıyor.Saatin tasarımı ve renk seçenekleri de oldukça şık görünüyor.

     Ha ben alabilir miyim 'hayır'. Çünkü saat henüz piyasaya sürülmedi. Ayrıca sürülse bile fiyatının birkaç bin dolar olacağına eminim.Bu da beni aşar :)


     Saat'in Aralık ayında ilk olarak Japonya da piyasaya sürüleceği dedikodular arasında. Zaten benim G-Shock modeline ayrı bir sempatim vardı.Ve bu özellikler de bir saat için 'artık sadece akıllı telefon değil, akıllı saat de piyasa da olacak' denilmesi yanlış olmaz.AddThis

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...